Διακοπή στην Τούμπα, μπούκαραν οι οπαδοί στο γήπεδο | φωτο

Εισβολή των οργανωμένων οπαδών του ΠΑΟΚ στον αγωνιστικό χώρο στις καθυστερήσεις του αγώνα κι ενώ το σκορ ήταν στο 0-1 υπέρ του Άρη.  Έρχεται βαριά καμπάνα για τους ''ασπρόμαυρους''.

Οι παίκτες του Άκη Μάντζιου κατευθύνθηκαν αμέσως στα αποδυτήρια, ενώ δυνάμεις των ΜΑΤ μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο.

Οι ποδοσφαιριστές του Δικεφάλου περίμεναν μερικά λεπτά και παρακολουθούσαν τα γεγονότα, ωστόσο ο Σκωτσέζος διαιτητής τους έδωσε εντολή να πάνε στα αποδυτήρια.

Μετά από την διακοπή οι περισσότεροι οπαδοί του Δικεφάλου αποχώρησαν από το γήπεδο, όχι όμως από τη Θύρα 4.

Μέχρι το φινάλε ο ΠΑΟΚ δεν είχε ψυχολογία και προσπαθούσε με επιθέσεις απελπισίας να βρει κάποιο γκολ. Δεν τα κατάφερε και στις καθυστερήσεις έπεσαν στον αγωνιστικό χώρο φωτοβολίδες και έγινε είσοδος μερίδας οπαδών, με αποτέλεσμα οι περισσότεροι παίκτες να φύγουν για τα αποδυτήρια. Τελικά, το παιχνίδι συνεχίστηκε αφού άδειασαν οι κερκίδες χωρίς να αλλάξει κάτι στο αποτέλεσμα.