Α' ΕΚΑΣΔΥΜ : Ματσάρα στο κλειστό του Αγίου Δημητρίου με τον Εθνικό να παίρνει την νίκη!

Φανταστικό παιχνίδι έγινε χτες στο κλειστό του Αγίου Δημητρίου στο εξ αναβολής παιχνίδι, ανάμεσα στον Εθνικό και τον Αρίων Πτολεμαΐδας!

Και οι δύο ομάδες ήθελαν τη νίκη και πλέον η ομάδα μας βρίσκεται μόνη δεύτερη στο βαθμολογικό πίνακα.

Το παιχνίδι είχε πολλές εναλλαγές στο σκορ και βρήκε του γηπεδούχους να προηγούνται στο ημίχρονο με 35-33.

Το δεύτερο ημίχρονο κρίθηκε και αυτό στις λεπτομέρειες με τον Παπαντίνα να βρίσκεται σε πολύ καλή ημέρα και να ευστοχεί 6 φορές από τη γραμμή του τριπόντου.

Σε μεγάλη ημέρα ο Παύλος Τοπάλλι που πέτυχε 33 πόντους και ο Δούμας με 13.

Για τον Αρίων για ακόμα μία φορά ξεχώρισε ο Τούζος με 33 πόντους και 4 τρίποντα ενώ και ο Δήμου βοήθησε με 19 πόντους.

Να πούμε ένα μεγάλο μπράβο στους αθλητές μας και στον προπονητή που έδειξαν «μέταλλο» στις κρίσιμες στιγμές και να ευχηθούμε στην ομάδα του Αρίωνα καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα.

ΑΠΣ ΑΡΙΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΙΔΑΣ (Καλομενίδης): Μποντές, Δήμου 19(1), Τούζος 33(4), Εξακουστίδης, Σταυρίδης 8(2), Κρανιωτάκης, Στογιάννης, Μπάρμπας 1, Γιαννούλης 11(1), Παντουβάκης, Λαμπρογιώτας.

ΦΣ ΕΘΝΙΚΟΣ ΚΟΖΑΝΗΣ (Μήτσιαλος): Τσίμτσιος, Μπίγγας 2, Τσιρέκας, Μακρίδης 6, Παπαντίνας 18(6), Τοπάλλι 33(1), Κτενίδης 5, Δούμας 13(2), Μπλιούμης 2, Τσουμάνας 1.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 14-15, 21-18 (ημ.35-33), 17-23, 24-24 (τελ.76-80)