Μπάσκετ - Α2 γυναικών: Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη-Λασσάνης Κοζάνης 50-46

Ήττα με σκορ 50-46 από τα Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη για την ομάδα του ΓΣΚ Λασσάνη Κοζάνης. Σε ένα ματς συναρπαστικό σε εξέλιξη, που είχε όλα τα στοιχεία ενός ντέρμπι, η ομάδα μας έδειξε για άλλη μία φορά πως έχει τη δυνατότητα να είναι ανταγωνιστική κόντρα στις πιο δυνατές ομάδες του ομίλου. Μετά από ένα πρώτο δεκάλεπτο με χαμηλό σκορ και καλές άμυνες, η γηπεδούχος ομάδα εκμεταλλευόμενη λάθη και έλλειψη συγκέντρωσης, πήγε στα αποδυτήρια έχοντας ένα προβάδισμα 7 πόντων. Με ένα εκπληκτικό σερί 0-10 στο τρίτο δεκάλεπτο, το οποίο συνήθως αποτελουσε αχιλλειο πτέρνα, η ομάδα μας ισορρόπησε το παιχνίδι, μην επιτρέποντας στο υπόλοιπο του αγώνα στη γηπεδούχο να ξεφύγει στο σκορ, με τελικό αποτέλεσμα το 50-46.

Ιδιαίτερη αναφορά πρέπει να γίνει στην κάκιστη διαιτησία των Διαμαντή και Βίνη, με προκλητικά σφυρίγματα, κυρίως στο τέλος του αγώνα, εις βάρος του Λασσάνη. Απαιτούμε σεβασμό στην προσπάθεια που με αξιοπρέπεια καταβάλλει ο σύλλογος μας, οι αθλήτριες μας και το προπονητικό επιτελείο!

Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη-Λασσάνης Κοζάνης 50-46

Διαιτητές:  Διαμαντής-Βίνης
Δεκάλεπτα: 9-9, 25-18, 37-35, 50-46
Εκπαιδευτήρια Φρυγανιώτη (Μελετιάδης): Αθανάτου, Γράψα 9, Παπαδοπούλου, Παπαρδέλα 10(1), Δαδαλή, Στεργίου 16(2), Γραμματικοπούλου 9(1), Τσαλή 6.

Λασσάνης Κοζάνης (Βλάχος): Λαβαντσιώτη 2, Κοτζαϊτση 5, Χωλοπούλου 4, Μεντεσίδου 16(1), Γεωργοπούλου 10(2), Κρανιώτη 9.