Β’ ΕΠΣ Κοζάνης: Κοζάνη 2004 – Ηρακλής Δρεπάνου 4-1 | φωτο - βίντεο

Σε άλλη μια νίκη έφτασε η Κοζάνη 2004 αυτή τη φορά κόντρα στη αξιόμαχη ομάδα του Ηρακλή Δρεπάνου με σκορ 4-1 μέσα στην Νέα Νικόπολη.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Μυλωνά 1-0 .Λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου το Δρέπανο ισοφάρισε 1-1 με τον Θωμόπουλο .

Στο δεύτερο μέρος η Κοζάνη 2004 πάτησε γκάζι και με την είσοδο του Βαβλιάρα   και του Κουνάβα  που έπαιξαν σημαντικό ρόλο σημείωσε άλλα τρία τέρματα με δύο γκολ του Βαβλιάρα κι ένα του Γκόγκου Στέφανου  έφτασε στην νίκη με τελικό σκορ 4-1

Δύο δοκάρια είχε η Κοζάνη 2004 με τον Λάντζιο.

Κοζάνη 2004
( Κουτσώνας):  Γιακαλόγλου,Μυλωνάς , Μαυρούδης, Χατζηζήσης(68' Μουρατίδης), Σκουτέλας, Ζυμπάς(56' Κουνάβας), Μπισιούκης, Λάντζιος(80',Παναγιωτίδης) Παπαρίζος(46' Βαβλιάρας),Γκόγκος, Αντωνιάδης

Ηρακλής Δρεπάνου ( Ζαφειρίου): Φωτιάδης , Χατζημιχαήλ , Θωμόπουλος,Ξανθόπουλος , Γεωργιάδης, Κούζογλου,Λουμπουτσκός Διαμαντίδης, Γεωργιάδης Ι , Γεωργιάδης Π, Μήτσιος (67' Ζυμπάς).

Διαιτητής: Πελετίδης

Βοηθοί: Λαμπριανίδης, Δημητριάδου