Μπάσκετ - Α2 γυναικών: ΓΣΚ Λασσάνης - ΓΣ Ολύμπια Λάρισας 57-36

Επιστροφή στις νίκες και μάλιστα με το εμφατικό 57-36 επί της Ολύμπιας Λάρισας για την ομάδα του ΓΣΚ Λασσάνη Κοζάνης! Τα κορίτσια του Λασσάνη μπήκαν δυναμικά από το πρώτο δεκάλεπτο απέναντι στη νεανική ομάδα της Λάρισας, αποκτώντας από νωρίς μία διαφορά 10 πόντων και φτάνοντας στο ημίχρονο με σκορ 34-21. Αντίστοιχη η εικόνα και στο υπόλοιπο του παιχνιδιού, με τον Λασσάνη να διευρύνει το προβάδισμα του παρά την αστοχία στα σουτ, αφού και η Ολύμπια περιορίστηκε στους 15 μόλις πόντους στο δεύτερο ημίχρονο. Σημαντική για την επικράτηση η κυριαρχία της ομάδας κοντά στο καλάθι. Όλα τα κορίτσια μας πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση, με την Κρανιώτη να είναι η πρώτη σκόρερ του ματς με 19 πόντους.

ΓΣΚ Λασσάνης - ΓΣ Ολύμπια Λάρισας 57-36

Διαιτητές: Χάνος, Δημητρόπουλος

Δεκάλεπτα: 18-8, 34-21, 44-29, 57-36

ΓΣΚ Λασσάνης (Βλάχος): Λαβαντσιώτη Δ. 8, Κοτζαΐτση 8, Ραντσίδου, Χωλοπούλου 12(1), Ζυμπίδου, Λαβαντσιώτη Αθ., Γεωργοπούλου 8(2), Κρανιώτη 19, Παπαδοπούλου 2, Γεωργάκα

ΓΣ Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Χριστοφοράκη 2, Καρτσαμάρη 17(2), Λιάσκου 2, Μιχαηλίδου 3, Πατούνη 7, Κολλιαδήμα 2, Κουτέ, Καρκάντου, Καλακώνα 3