Γ' φάση κυπέλλου ΕΠΣ Κοζάνης: Αλιάκμων Αιανής - Τιτάν Σερβίων 1-1 κ.α. 2-1 παράταση

Στους τέσσερις η Αιανή Λύγισε τον Τιτάν στην παράταση 1-2

Λύγισε τον σκληροτράχηλο Τιτάν στην παράταση 1-2   (καν. αγ. 1-1) η Αιανή  και πήρε  μεγάλη νίκη πρόκριση στα ημιτελικά όπου θα αντιμετωπίσει στην έδρα της την ομάδα της Κοζάνης

Το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο με δυνατές μονομαχίες στο χώρο του κέντρου .

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν σχετικά νωρίς μόλις στο 10' με τον Γεωργιάδη Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν στο Β μέρος και ισοφάρισαν 1-1 στο 70' με τον Μοσχόπουλο.Σκορ που οδήγησε τις ομάδες στην παράταση .

Το χρυσό γκολ  της πρόκρισης πέτυχε με το καλημέρα της παράτασης ο Πασχαλίδης ο οποίος έγραψε το τελικό 2-1.

Αλιάκμονας Αιανής (Πάρης Λεωνιδάκης):  Ζηνόβιος, Βλάχος Πασχαλίδης, Βούρτης, Γεωργιάδης,  (119’ Τζημολάκας), Αποστολίδης Μετικάνος (103’ Πούλιος), Καβαλάρης,  Τρούπκος (81’ Χαραλαμπίδης), Νάνος (119’ Πλακουτσής), Ματούλας (115’ Αντάμης).

Τιτάν Σερβίων ( Σωτήρης Μαυροδήμος) Γρηγοριάδης,  Ζαρογιάννης (37’ Νέστορας),   Κακαφίκας, Βητόπουλος,  Γούτας, ,  (115’ Βαβλιάρας), Μέτκο,  Μαυροδήμος,Ταΐρης , Πελέκας (98’ Προκόβας), Μοσχόπουλος,  Τακίδης.

Διαιτητής: Τσιμεντερίδης
Βοηθοί: Τζιουβάρας, Γεωργιάδης
παρατηρητής: Φωλίνας