Β’ ΕΠΣ Κοζάνης: Κοζάνη 2004 – Δαναοί Κοζάνης 2-0 | φωτο - βίντεο

Με δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο η Κοζάνη 2004 πήρε δίκαια τη νίκη με 2-0 μέσα στη Νέα Νικόπολη τερματίζοντας έτσι στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας ένα βαθμό πίσω από τον Περδίκκα.

Η Κοζάνη 2004 ήταν καλύτερη σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού έχασε ευκαιρίες με κορυφαία το χαμένο πέναλτι του Παπαρίζου λίγο πριν τη λήξη του Α’  ημιχρόνου.
Τα γκολ που έκριναν το παιχνίδι σημείωσαν οι Βαβλιάρας  στο 48' και Λάντζιος  στο 90+.

Τη νίκη της 2004 χάρηκε και ο πρόεδρος της Κοζάνης 2004 που επέστρεψε στο γήπεδο μετά από αρκετό καιρό λόγω μιας περιπέτειας  στην υγεία του.  Ο Ιορδάνης Αντωνιάδης βγήκε νικητής  και πλέον θα μπορεί να χαίρεται  ξανά  το ποδόσφαιρο και την αγαπημένη του ομάδα.

Κοζάνη 2004
( Κουτσώνας): Σακάλογλου, Μυλωνάς, Γκόγκος, Χατζηζήσης, Μαρούδης, Μουρατίδης(69' Κουνάβας), Αντωνιάδης, Μπισιούκης, Λάντζιος, Παπαρίζος(90' Τσιλιμπωνης), Βαβλιάρας (77' Ζυμπάς).