Β' ΕΠΣ Κοζάνης - playoff: Αναγέννηση Εράτυρας - ΑΕ καισαρειάς 1-2

Συναρπαστικό παιχνίδι, έτσι όπως αναμενόταν, έγινε στο γήπεδο Εράτυρας.

Και οι δύο ομάδες διεκδίκησαν την νίκη με πάθος μέχρι και το τελικό σφύριγμα του διαιτητή.

Η Εράτυρα μπήκε καλύτερα στα πρώτα δέκα λεπτά του αγώνα και κατάφερε να δημιουργήσει δύο καλές ευκαιρίες για να ανοίξει το σκορ.

Η ομάδα μας αφού βρήκε τα πατήματα της, ισορρόπησε και στην συνέχεια επιβλήθηκε, με αποτέλεσμα να πετύχει ίσως ένα από τα πιο θεαματικά τέρματα που είδαμε στα γήπεδα.

Ο Κωνσταντίνος Μαυρόπουλος  Κάνει μια εξαιρετική ενέργεια από αριστερά όπως επιτίθεται η ομάδα μας, περνάει τον αντίπαλο παίκτη, φέρνει την μπάλα στο δεξί και σουτάρει από την γωνία της μεγάλης περιοχής, με την στρογγυλή θεά να καταλήγει στο απέναντι γάμα του εξαιρετικού τερματοφύλακα Βικιαρη.

Αυτό ήταν και το σκορ ημιχρόνου.

Το δεύτερο σαρανταπενταλεπτο ήταν ακόμη πιο συναρπαστικό.

Τρομερό ένα δύο της αντίπαλης ομάδας με τον Ματέο να βγαίνει τετ α τετ με τον Παπακώστα και να πλασάρει άψογα για το 1-1.

Σχεδόν άμεσα απαντά η ομάδα μας με τον Λαβαντσιώτη να κερδίζει πέναλτι μετά από ωραία προσπάθεια.

Την εκτέλεση αναλαμβάνει ο 'θανάσης Τρομπούκης' και σκοράρει μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

Κλασική ευκαιρία για την Εράτυρα στα αμέσως επόμενα λεπτά με τον Παπακώστα να σταματάει τον Ηλία.

Από εκεί και πέρα κυρίως οι Λαβαντσιωτης, Δαβζάκης, είχαν κλασικές ευκαιρίες να τελειώσουν το ματς, αλλά δεν κατάφεραν να σκοράρουν.

Το ματς γίνετε ροντέο με εκατέρωθεν χαμένες ευκαιρίες και με το τελικό σφύριγμα του διαιτητή να βρίσκει την ομάδα μας μεγάλη νικήτρια.

Με την νίκη αυτή η ομάδα παραμένει στην πρώτη Θέση και αήττητη,  φτάνοντας στους 21 βαθμούς, κάνοντας σημαντικό βήμα για την κατάκτηση του στόχου της ανόδου στην μεγάλη κατηγορία.

Πολύ καλή η διαιτησία της τριπλέτας του συνδέσμου Φλώρινας.

Για άλλη μια φορά άψογη η φιλοξενία των διοικούντων της Εράτυρας, αποδεικνύοντας ότι αντιπαλότητα υπάρχει μόνο μέσα στις τέσσερις γραμμές. Ευχαριστούμε θερμά και ευχόμαστε τα καλύτερα για την συνέχεια.

Περαστικά στον Τσιουκρα Γιάννη από τον τραυματισμό του.

Επόμενη αγωνιστική, μετά τις γιορτές του Πάσχα, εντός έδρας στο γήπεδο Αργίλου με την ομάδα της Κοζάνης 2004.