Πρωτάθλημα Μικτών: ΕΠΣ Κοζάνης Κ17 - ΕΠΣ Μακεδονίας Κ17 0-4 | φωτο - βίντεο

Όλα στραβά κι ανάποδα πήγαν για τη μικτή Κ17 ΕΠΣ Κοζάνης που γνώρισε την ήττα από την ΕΠΣ Μακεδονίας μέσα στο ΔΑΚ Γιαννιτσών, με σκορ 0-4

Ένα σκορ  που δεν αντικατοπρίζει την πραγματική εικόνα του παιχνιδιού.

Η μικτή της  ΕΠΣ Κοζάνης  μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι, είχε δοκάρι με φάουλ  του Ραφαηλίδης, ένα μοναδικό τετ α τετ  με τον Τζέλλο στο 0-0, έχασε νωρίς τον Κικίδη που τραυματίστηκε στο 26' και με δύο γκολ από  λάθη στην άμυνα κι ένα όταν έπαιζε με δέκα παίκτες λόγω τραυματισμού του Κικίδη (διάστρεμμα ) βρέθηκε να χάνει στο ημίχρονο με σκορ 0-3.

Στο δεύτερο ημίχρονο η μικτή Κοζάνης  νωρίς -  νωρίς έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αυστηρής  αποβολής του Ραφαηλίδη με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Παρόλα αυτά  οι ποδοσφαιριστές του Παρασκευά και του Τσέπουρα έβγαλαν αντίδραση,  πάλεψαν, έτρεξαν αλλά δε μπόρεσαν να πετύχουν κάποιο γκολ.

Στο 89' σε μια αντεπίθεση της μικτής ΕΠΣ Μακεδονίας σημειώθηκε το τελικό 0-4.