Κύπελλο Β φάση: Μακεδονικός Κοζάνης - ΑΕ Περδίκκα 2-1 | φωτο - Βίντεο

Η ρήση , η αξία του ηττημένου δίνει δόξα στον νικητή, ταιριάζει απόλυτα στον αγώνα κυπέλλου μεταξύ του Μακεδονικού Κοζάνης και της ΑΕ Περδίκκα!

Μία  πολύ καλή  ποδοσφαιρική παράσταση  χάρισαν στους φιλάθλους που παρακολούθησαν το παιχνίδι  οι ποδοσφαιριστές του  Μακεδονικού και του  Περδίκκα.

Ο Μακεδονικός Κοζάνης σε ένα ματς που κράτησε την ανάσα των φιλάθλων  έως το τέλος  ήταν αυτός που κατάφερε να πάρει τη νίκη πρόκριση με σκορ 2-1  ( ημίχρονο 0-0).

Ήταν απ' αυτά τα παιχνίδια που λες πως  οποία ομάδα κέρδιζε  θα ήταν δίκαιο.

Ανοιχτό παιχνίδι με αρκετές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες  και εναλλαγή των συναισθημάτων Με δύο λόγια διαφήμιση του ποδοσφαίρου.

Η διακύμανση του σκορ

Το 1-0  για τον Μακεδονικό  στο 52'  με τον Δημήτρη Τζέλο

Ο Περδίκκας θα ισοφαρίσει σε 1-1  με κοντινό σουτ του Ρωμύλου Παπαγαθονίκου στο 61'.

Το τελικό 2-1  για τον Μακεδονικό θα διαμορφώσει με δυνατό σουτ ο Πάρης Κατσαρός.

Κλασικές ευκαιρίες για τον Μακεδονικό με Σακαλή, Τζέλο, Χατζηζήση και Κατσαρό.

Μεγάλες ευκαιρίες χαμένες για τον Περδίκκα με Λιπιρίδη (δύο φορές  έδιωξε  τη μπάλα  επάνω από τη γραμμή ο Τσικόπουλος),  Παπαγαθονίκου  και στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού σε σουτ του  Τσεμπερλίδη, έσωσε σαν από μηχανής θεός ο Μουρατίδης κυριολεκτικά επάνω από τη γραμμή.

Μακεδονικός Κοζάνης
(Καραθανάσης): Βαρυτιμίδης, Χατζηζήσης Θ. (70' Μήλιος), Μουρατίδης, Πολυχρονιάδης, Τσικόπουλος, Δούμας Ηλ.(57' Αργυρόπουλος), Λάντζιος, Κατσαρός (77' Μαλούτας), Σακαλής, Τζέλος, Χατζηζήσης Δ..

ΑΕ Περδίκκα
(Θεοδωρίδης): Σαραντινέλης, Βλάχος Σ.(78' Τζουβάρας), Μωυσιάδης, Λιάμης Ν., Παπαδόπουλος, Παναγιωτίδης (60' Βλαδίκας), Τσιντός Χ., Σπύρλες, Μουρούζης (60' Βλάχος Θ.), Παπαγαθονίκου, Λυπιρίδης (60' Τσεμπερλίδης).