Α' Εθνική Γυναικών: Βόλος - ΓΠΟ Καστοριάς 3-1 - τα αποτελέσματα της 1ης αγωνιστικής

Μετά από ένα μέτριο παιχνίδι και κάτω από δύσκολες καιρικές συνθήκες, κακό αγωνιστικό χώρο και πολύ κακή διαιτησία, η ομάδα της Καστοριάς δεν μπόρεσε να ξεκινήσει με το δεξί αφού με δύο στημένες φάσεις και δύο αδράνειες έμεινε πίσω στο σκορ ( 2-0 ημίχρονο).

Ο εκνευρισμός που ακολούθησε είχε σαν  αποτέλεσμα να μην παίξει όπως μπορεί.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξε πιο συντονισμένα και κατάφερε να μειώσει σε 2-1 με γκολ της Bighoundou Marlene στο 80'.

Στο υπόλοιπο προσπάθησε και ρίσκαρε ακόμα περισσότερο χωρίς αποτέλεσμα.

Και στην μοναδική ευκαιρία του Βόλου στο 93' έγινε το 3-1 που ήταν και το τελικό σκορ.

Το φιλμ του αγώνα:

⚽️ 11′, 1-0 με κοντινή κεφαλιά της Νικοπούλου μετά από ασθενή απόκρουση της τερματοφύλακα σε δυνατή εκτέλεση φάουλ της Κοκμοτού,

⚽️ 18′, 2-0 με δυνατή κεφαλιά της Βέτσικα μετά από εκτέλεση κόρνερ

⚽️ 80′, 2-1 με κοντινό σουτ παίκτριας της Καστοριάς

⚽️ 90′, 3-1 με δυναμική ατομική ενέργεια της Σύρμου και όμορφο πλασέ

ΒΟΛΟΣ 2004: Kaas, Γρηγοριάδη, Καρακάνα, Νικοπούλου, Βέτσικα, Νέννε, Παπαδοπούλου, Ζήγρα, Κοκμοτού, Κέκου (87′ Νάνου), Γκέκα (70′ Σύρμου)

ΣΥΝΘΕΣΗ: Βλασιάδου, Μουστάκη, Καϊδατζή, Φασίδου, Κωστάρα, Γκώγκου, Σαιχ, Μάρκου, Τζιάρα,  Bighoundou, Κώττη (έπαιξαν και οι Ντούσκα, Τρυγούτη)