Α' ΕΠΣ Κοζάνης: Δόξα Βερμίου Πύργων - Ατρόμητος Πτολεμαΐδας 1-0

"Νίκη χρυσάφι" για την Δόξα Βερμίου Πύργων!!!

Τελικά η Δόξα Βερμίου Πύργων ξέρει να κερδίζει τα κρίσιμα παιχνίδια.

Σε ένα ματς που και οι δύο ομάδες ήθελαν την νίκη ο Βαγγέλης Καραγεωργιου έχοντας όλους τους παίκτες στην διάθεσή του πήρε το τρίποντο. Στο 20' λεπτό χαμένο τετ α τετ ο Κοσμιδης για την Δόξα να ανοίξει το σκορ. Στην συνέχεια είχαμε ισορροπία στο παιχνίδι με την Δόξα να  πιέζει αλλά μην έχει τελική προσπάθεια. Στο 45'λεπτο σουτ Νίκου Γιώργος απόκρουση από τον τερματοφύλακα του Ατρόμητου και μετά η μπάλα στο δοκάρι. Ημίχρονο 0-0.

Στο 51'λεπτο σέντρα ο Νίκου προβολή με υπερένταση ο Χριστοφορίδης και το 1-0 είναι γεγονός μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμους από τους φίλους της ομάδας. Η ομάδα της Δόξας σαφώς ανώτερη στο δεύτερο ημίχρονο δικαιούταν και άλλο γκολ το οποίο δεν ερχόταν. Μεταξύ 65'και 90'λεπτου δεν ειχαμε κάτι ιδιαίτερο δίχως ευκαιρίες με την Δόξα να διαχειρίζεται το σκορ δίχως πίεση από τον Ατρόμητο.

Στο 92'λεπτο χαμένο τετ α τετ - σουτ άουτ-και ευκαιρία για την Δόξα να τελειώσει το ματς με τον Νίκου Γιάννη που είχε μπει αλλαγή.

Τελικό αποτέλεσμα 1-0 "Νίκη χρυσάφι" για την Δόξα Βερμίου Πύργων!!!!