Α2 μπάσκετ: ΓΣΚ Λασσάνης - ΓΣ Ολύμπια Λάρισας 43-74 - τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής και η βαθμολογία

Με ακόμη μία ήττα έκλεισαν οι αγωνιστικές υποχρεώσεις της ομάδας  του Λασσάνη για τον πρώτο γύρο του φετινού πρωταθλήματος και για το 2022, αυτή τη φορά εντός έδρας από την Ολύμπια Λάρισας με 43-74.

Ο Λασσάνης παρουσιάστηκε με δύο πρόσωπα, καθώς στο πρώτο ημίχρονο στάθηκε καλά στο γήπεδο, όντας κοντά στο σκορ, παίζοντας καλή άμυνα και βρίσκοντας λύσεις στην επίθεση, με το σκορ ημιχρόνου στο 23-29.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως η ομάδα δεν εμφανίστηκε στο γήπεδο και δεν έδειξε το πάθος και την ένταση του πρώτου ημιχρόνου, με το σκορ να ξεφεύγει στο τρίτο δεκάλεπτο και ουσιαστικά να μετατρέπεται το τελευταίο δεκάλεπτο σε τυπική διαδικασία.

ΓΣΚ Λασσάνης - ΓΣ Ολύμπια Λάρισας 43-74

Δεκάλεπτα: 13-15, 23-29, 29-48, 43-74

Διαιτητές: Θώμος, Πλιάκος

ΓΣΚ Λασσάνης (Κωτούλα): Χατζηιωάννου, Μεντεσίδου 15(2), Λαβαντσιώτη 1, Σεμερτζίδου 2, Γκαζή 2, Κρανιώτη 8, Παπαδοπούλου 15

ΓΣ Ολύμπια Λάρισας (Λοτφι): Κυρίου 6, Τζεμπελίκου, Σολωμού 16(2), Χριστοφοράκη 11(2), Καρτσαμάρη 10, Λιάσκου 8, Μιχαηλίδου 3, Τίγκα 2, Κουτσουνούρη 6, Τσιούεβα 7(1), Σταυροπούλου 2, Κοντίνη 3(1).