Γυναικείο Ποδόσφαιρο - Α' Εθνική κατηγορία: ΓΠΟ Καστοριά - ΑΕ Λάρισας 1-1 | φωτο - βίντεο

Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε το ματς μεταξύ των ομάδων ΓΠΟ Καστοριάς – ΑΕ Λάρισας, που ήταν στο πλαίσιο της 7ης και τελευταίας αγωνιστικής του Α’ γύρου για το πρωτάθλημα Α’ Εθνικής.

Έγινε ένα δυνατό και φλύαρο παιχνίδι, ενώ ο κακός αγωνιστικός χώρος περιόρισε το θέαμα.

Η ομάδα της Καστοριάς στάθηκε καλύτερα στο α’ ημίχρονο, διάστημα στο οποίο προηγήθηκε στο σκορ, ενώ παράλληλα έχασε ευκαιρίες. Με το… καλημέρα της αναμέτρησης (1’), η Τρυγούτη άνοιξε το σκορ για την Καστοριά.

Στο β’ ημίχρονο το ματς συνεχίστηκε στο ίδιο μοτίβο με πολλές και δυνατές μονομαχίες στο χώρο του κέντρου και λίγες ευκαιρίες. Ωστόσο, στο 80’ οι φιλοξενούμενες σε φάση διαρκείας κατάφεραν να ισοφαρίσουν  σε 1-1 με προβολή της Νικολαϊδου, σκορ που παρέμεινε αναλλοίωτο μέχρι τη λήξη

ΓΠΟ ΚΑΣΤΟΡΙΑ : Βλασιάδου, Καϊδατζή, Φασίδου, Μάρκου, Κυριζάκη, Τζιάρα, Σαΐχ, Τρυγούτη, Μουστάλη, Γκώγκου, Bighoundou

Αλλαγές: Κώτη, Μάινου

ΑΕ ΛΑΡΙΣΑΣ:  Μαργαρίτη, Camacho, Κόντου, Νικολαΐδου, Κρομύδα, Castanon, Κούρια, Γούλα, Καπαρέλη, Μέλλου, Strubelova

Αλλαγές: Στυμονιάρη, Ζαχείλα

πηγή: sentranews.gr