Τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής και η βαθμολογία στον 2ο όμιλο της Γ' Εθνικής κατηγορίας

Ενδέκατη στροφή στον 2ο όμιλο της Γ'  εθνικής κατηγορίας.
Μια νίκη, δύο ισοπαλίες και μια ήττα για τις Δυτικομακεδονικές ομάδες
Αρνείται να χάσει η Κοζάνη.
Να θυμίσουμε πως η Κοζάνη έχει να χάσει από τις 27Φεβρουαριου 2022  (1-0 μέσα στη Λευκίμμη).
Αν και δεν έπιασε τις τελευταίες καλές εμφανίσεις της η ομάδα του Νίκου Μπαδήμα για άλλη μια φορά, είχε το μέταλλο του πρωταθλητή  και  μέσα σε μια δύσκολη έδρα, απέναντι σε μια πολύ καλή ομάδα όπως είναι το Αγγελοχώρι  έφυγε με το βαθμό της ισοπαλίας 1-1.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 55'  με κεφαλιά  του Ιωσηφίδη για να ισοφαρίσει η Κοζάνη στο 87' με τον Καραγιάννη με ψύχραιμο  πλασέ στην κίνηση μετά από σέντρα του Πάνου.

Στο γήπεδο βρέθηκε και το νέο απόκτημα  της Κοζάνης  (όπως όλα δείχνουν) Στέλιος Μαραγκός.

Άδικο το ισόπαλο 0-0 για την ΑΕΠ Κοζάνης που σύμφωνα με τη συνολική της εικόνα δικαιούταν  τη νίκη  και τους τρεις βαθμούς. Οι φιλοξενούμενοι λίγο έλειψε να φύγουν ακόμη και με το τρίποντο αλλά στο πέναλτι που εκτέλεσε ο Γιαννακόπουλος,   ο Καλιαμπάκας  έπεσε σωστά  και είπε όχι στους φιλόδοξους Λαρισαίους Τεράστια ευκαιρία για να πάρει τους τρεις βαθμούς έχασε στις  καθυστερήσεις  η ΑΕΠ   με τον Κουλούσια  που πλάσαρε σωστά αλλά η μπάλα  βασανιστικά πέρασε λίγο έξω.

Έμφραγμα στις καθυστερήσεις για τον Μακεδονικό Φούφα. Οι Πτολεμαϊδιώτες γνώρισαν άδικη ήττα στην έδρα τους  από τον Πιερικό  με σκορ 1-2.
Οι Κατερινιώτες προηγήθηκαν στο 39' με τον Παπαδόπουλο για να απαντήσει αμέσως ο Φούφας με τον Θεοδουλίδη στο 43'. Ο Πιερικός  που έπαιζε με 10 παίκτες από το 70'  λόγω αποβολής του Μπαλάφα χτύπησε στις καθυστερήσεις  του παιχνιδιού με τον Κατσαβάκη   και δραπέτευσε από την Πτολεμαΐδα με τους τρεις βαθμούς.

Έχει σφυγμό η Καστοριά  ... Οι γουναράδες πέτυχαν νίκη οξυγόνο μέσα στην Κρηστώνη και βλέπουν με αισιοδοξία την συνέχεια του πρωταθλήματος.