Γ' Εθνική Μπάσκετ: Εθνικός Κοζάνης-ΚουΠα Κιλκίς 58-64

Την ήττα στις λεπτομέρειες γνώρισε η ομάδα του Εθνικού  από την πολύ δυνατή ομάδα της ΚΟΥΠΑ ΚΙΛΚΙΣ.

Έναν πολύ όμορφο αγώνα είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν οι φίλαθλοι του νομού Κοζάνης όπου ο Εθνικός  έχασε την νίκη στο νήμα..

Ο Εθνικός έβαλε δύσκολα στην ομάδα του Κιλκίς και στα τελευταία λεπτά ο αγώνας κρίθηκε στα άστοχα σουτ των παικτών μας και ενώ ήμασταν μπροστά στο σκορ με 58-56 ένα τρίποντο που επιχείρησε ο Ματούλας μπήκε και βγήκε. Έτσι με ένα 0-8 στα τελευταία λεπτά χάθηκε μια πολύ μεγάλη νίκη για την κοζανίτικη  ομάδα μας καθώς η ΚΟΥΠΑ φιγουράρει στην δεύτερη θέση της βαθμολογίας.

Συγχαρητήρια στους παίκτες μας για την μεγάλη προσπάθεια αλλά και στην αντίπαλη ομάδα με την οποία διατηρούμε πολύ καλές σχέσεις με τους ανθρώπους της και τους ευχόμαστε καλή συνέχεια και να επιτευχθούν οι στόχοι τους.

Εθνικός Κοζάνης-ΚουΠα Κιλκίς 58-64

Διαιτητές: Αθανασιάδης Β., Κασούμης

Δεκάλεπτα: 20-12, 27-34, 45-49, 58-64

Εθνικός Κοζάνης (Καλομενίδης): Ματούλας 7 (1), Κάτανος 2, Σούπουρας 8 (2), Τσολάκης 10 (2), Γιαμούζης 1, Καπένης 10, Τοπάλλι 20 (3), Γκιουτζιομήτρος.

ΚουΠα Κιλκίς (Θεοδωράκος): Παπαδόπουλος Σ. 4, Ημερίδης 4, Μιροσάβιτς 13, Πιπερτζής, Θεοδωράκος 9 (2), Φιλιππίδης, Θεογιάννης Β. 7 (1), Ακριτίδης 4, Μανούσος 23.