Α' ΕΠΣ Κοζάνης: Ατρόμητος Πτολεμαΐδας - Μακεδονικός Κοζάνης 1-2 | φωτο - βίντεο

Η εμπειρία κέρδισε τα νιάτα
Διπλό με ανατροπή πέτυχε ο Μακεδονικός Κοζάνης με σκορ 1-2 μέσα στον ψυχωμένο  και αξιόμαχο Ατρόμητο Πτολεμαϊδας.
Το παιχνίδι διεξήχθη κάτω από δυνατό αέρα και  δυσκόλευε τις κινήσεις των ποδοσφαιριστών. Ο Μακεδονικός είχε τον έλεγχο του παιχνιδιού  στην μεγαλύτερη διάρκειά του,  με τον Ατρόμητο να είναι πολύ καλά οργανωμένος αμυντικά και να φεύγει στις αντεπιθέσεις όταν  το επέτρεπαν οι καταστάσεις.

Το πρώτο μέρος έληξε  χωρίς σκορ.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ατρόμητος ήταν αυτός που προηγήθηκε στο σκορ στο 58'  με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Σίσκου.
Το πέναλτι κέρδισε ο νεαρός Βλάχος.
Στο 81' ο Μακεδονικός θα ισοφαρίσει σε 1-1 με εύστοχο χτύπημα του Σακαλή (η μπάλα βρήκε χέρι αμυντικού σε σουτ του Θωμά Τζέλου).
Η ολική ανατροπή 1-2 ήρθε στο 95' με γκολ του Σακαλή ύστερα από σουτ στο οριζόντιο δοκάρι του Κατσαρού.
Σ'  αυτό το λεπτό τραυματίστηκε και αποχώρησε ο παίκτης του Ατρόμητου Βασιλειάδης.

Ο Μακεδονικός εύχεται περαστικά στον νεαρό Βασιλειάδη.

Ο Μακεδονικός σε ανακοίνωση του εύχεται στον νεαρό ποδοσφαιριστή του Ατρόμητου ο τραυματισμός  του να μην είναι  σοβαρός και να γυρίσει γρήγορα στα γήπεδα.

Το φιλμ του  αγώνα
Στο 15 σουτ Δούμα λίγο έξω.
Στο 24' ο Σακαλής από πλάγια σπάει παράλληλα προς την εστία αλλά ο Χατζηζήσης δε προλαβαίνει να τη στείλει στα δίχτυα.
Στο 28' σέντρα Μήλιου, σουτ Δούμα μέσα από την περιοχή λίγο έξω.
Στο 34' σέντρα Τζέλου  Δ., κεφαλιά Πολυχρονιάδη μπλοκάρει ο Μπερμπερίδης.
Στο 37' δυνατό σουτ Καραφουλίδη, λίγο έξω.
Στο 43' σουτ Τζέλου Θ., διώχνει σε κόρνερ ο Μπερμπερίδης.
Στο 47' από πλάγια θέση ο Τζέλος και μέσα από την περιοχή, θα σουτάρει άουτ.
Στο 52' σουτ Χατζηζήση, πέφτει ωραία και διώχνει σε κόρνερ ο Μπερμπερίδης.
Στο 58' ο Βλάχος μέσα στην περιοχή, θα κερδίσει πέναλτι.
Το πέναλτι θα εκτελέσει εύστοχα ο Σίσκος και θα γράψει το 1-0.
Στο 64' σέντρα Μήλιου κεφαλιά Δούμα λίγο έξω.
Στο 66' στην αντεπίθεση ο Ατρόμητος, ο Βλάχος θα βρεθεί στην περιοχή, θα σουτάρει αλλά ο Ζηνόβιος σε ετοιμότητα θα διώξει σωτήρια.
Στο 81' σουτ Τζέλου, η μπάλα βρίσκει το χέρι κι ο διαιτητής κ. Τζιουβάρας θα δείξει την άσπρη βούλα.
Το πέναλτι αναλαμβάνει να εκτελέσει ο Σακαλής και θα ισοφαρίσει σε 1-1.
Στο 85' σουτ Κατσαρού, διώχνει ο Μπερμπερίδης.
Στο 95' συναγερμός στην περιοχή του Ατρόμητου, ο Κατσαρός θα επιχειρήσει το σουτ, η μπάλα θα βρει  το οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά, ο Σακαλής από κοντά θα γράψει το τελικό 1-2.