Β' Εθνική - Γυναικών: Σειρήνες Γρεβενών - Ροδόπη 87 2-0 - Με νίκη συνέχισαν οι Σειρήνες! - τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής

Οι Σειρήνες έχοντας ως μοναδικό στόχο τη νίκη, πίεσαν από την αρχή του ματς για ένα γρήγορο γκολ χωρίς όμως επιτυχία καθώς σε δύο περιπτώσεις τόσο η ΤΑΣΙΟΥ όσο και η ΒΛΑΧΟΥ αστόχησαν από πλεονεκτική θέση με το ημίχρονο να μένει στο 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας συνέχισε με επιθετικές διαθέσεις και ευτύχησε να προηγηθεί με ακόμη ένα απευθείας κόρνερ της ΜΟΥΡΑΤΙΔΟΥ ενώ στο 85’ η ΚΩΣΤΑΡΕΛΑ με κοντινό πλασέ κλείδωσε τη νίκη για την ομάδα μας!

Αρχική 11αδα: ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΟΥ(Τ), ΙΣΠΟΓΛΙΔΟΥ, ΑΓΓΕΛΙΔΟΥ, ΜΟΥΡΑΤΙΔΟΥ, ΔΑΔΙΟΥ, ΑΜΑΡΑΝΤΙΔΟΥ, ΚΕΛΕΜΕΝΙ, ΚΩΣΤΑΡΕΛΑ, ΤΑΣΙΟΥ, ΒΛΑΧΟΥ, ΜΠΟΖΙΑΡΗ

Αλλαγές: ΠΑΠΠΑ

Στον πάγκο βρέθηκαν: Ανθιμίδου, Στεργιούλα, Μαυρίδου, Πατσιούρα, Φίλιου, Τσιάλτα, Μπούκα, Σαρουσαββίδου.