Γυναικείο Ποδόσφαιρο - Β' Εθνική: Με νίκη εντός έδρας συνέχισαν οι Σειρήνες! - τα αποτελέσματα της 14ης αγωνιστικής

Ύστερα από ένα δυνατό ματς, η ομάδα μας πετυχαίνοντας από ένα γκολ σε κάθε ημίχρονο επικράτησε των Λεόντων με 2-0. Στο πρώτο 20λεπτο οι Σειρήνες έχοντας επιθετικές διαθέσεις, δεν αξιοποίησαν τις αρκετές ευκαιρίες που δημιούργησαν.

Ωστόσο, κατάφεραν στο 39’ να προηγηθούν στο σκορ με καρφωτή κεφάλια της ΜΠΟΖΙΑΡΗ. Στην επανάληψη το γρήγορο τέρμα της ΒΛΑΧΟΥ(51’) δεν λειτούργησε θετικά, με τις Σειρήνες να δίνουν «μέτρα» στις φιλοξενούμενες χωρίς όμως να κινδυνεύουν να δεχτούν κάποιο τέρμα ενώ το σκορ θα μπορούσε να μεγαλώσει αλλά το δυνατό σουτ της Μπόζιαρη σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι και η κεφάλια της Τάσιου κατέληξε άουτ!