Μπαράζ Ανόδου στην Γ' Εθνική: ΑΣ Μετεώρων - ΦΣ Εορδαϊκός 0-0 - Άσφαιρη ισοπαλία του Εορδαϊκού στα Μετέωρα | φωτο

Δεν κατάφερε ο Εορδαϊκός να φύγει μέσα από τα Μετέωρα  με τους τρεις βαθμούς  που θα του έδιναν άλλο αέρα  για τη συνέχεια.
Οι γηπεδούχοι  ήταν ανταγωνιστικοί πάλεψαν το παιχνίδι  και θα μπορούσαν ιδίως στο πρώτο ημίχρονο να πετύχουν κάποιο τέρμα.

Ο Εορδαϊκός ανέβασε κατακόρυφα την απόδοσή του στο δεύτερο ημίχρονο αλλά δεν κατάφερε να σημειώσει κάποιο τέρμα που θα του έδινε τη νίκη.

Οι ποδοσφαιριστές του Κώστα Τσαγκαλίδη, μπορεί να μη πήραν αυτό που ήθελαν από  τα Μετέωρα αλλά έχουν την ποιότητα και την ικανότητα στα δύο εναπομείναντα παιχνίδια να πάρουν τους βαθμούς που χρειάζονται και  να πετύχουν το στόχο τους που δεν είναι άλλος από την  άνοδο  της ομάδας στη Γ' εθνική.

Το φιλμ του αγώνα
Στο 11′ ο  Γερεντές βρήκε τον Παπαδόπουλο, αυτός από πλάγια θέση μπήκε στην περιοχή, αλλά το σουτ που έκανε πέρασε έξω.

Στο 22' σουτ Καβαλάρη, άστοχο.

Στο 26′ ο Ασημάκης βρήκε σε καλή θέση τον Γερεντέ αυτός σούταρε, αλλά ο Παναγιωτίδης απόκρουσε.

Στο 31′ σέντρα του Γερεντέ,  ο Παπαδόπουλος από πολύ καλή θέση σούταρε, μόλις άουτ.

Στο 38′ κόρνερ του Τσαγκαλίδη, ο Χαμολάρι, αφύλαχτος  έκανε το σουτ αλλά ο Γκουλιώνης απόκρουσε σε κόρνερ.

Στο 47′ σουτ του Χαραλαμπίδη από καλή θέση, απόκρουσε σε κόρνερ ο Γκουλιώνης.

Στο 58′ απευθείας φάουλ του Τσαγκαλίδη από καλή θέση, η μπάλα βρήκε το τείχος και πέρασε ελάχιστα κόρνερ.

Ο Εορδαικός πίεσε προς το τέλος του αγώνα  ακόμη περισσότερο αλλά δεν ευτύχησαν οι ποδοσφαιριστές του να στείλουν τη μπάλα στα δίχτυα για το χρυσό τρίποντο.

Α.Σ Μετέωρα
(Λουλές Γ): Γκουλιώνης, Γ. Γερεντές, Φορτούνης, Ασημάκης, Νταλούκας, Κιτσόπουλος, Καραμούζης (70′ Γκόβαρης), Ψαθογιαννάκης (68′ Θώμος), Θ. Γερεντές, Κοτσιλιάνος (85′ Λαμπαδάριος), Παπαδόπουλος.

ΦΣ Εορδαϊκός
(Τσαγκαλίδης Κ): Παναγιωτίδης, Βούρτης, Χαραλαμπίδης, Μπαλίτσας, Στεργιόπουλος, Σέχι (67′ Ματούλας), Τσαγκαλίδης (89′ Ντερβίσι), Καβαλάρης (75′ Τρούπκος), Χιμολάρι, Πούλιος, Σωτηριάδης.