Μπαράζ Ανόδου στη SL 2: Αδιάφορη βαθμολογικά ήττα για την Κοζάνη στην Μυτιλήνη με σκορ 2-0 - Προβάδισμα ανόδου μετά τη σπουδαία νίκη με 1-0 επί του Γιούχτα απέκτησε ο Τηλυκράτης

Με αρκετές αλλαγές στη σύνθεση της  κατέβηκε στο παιχνίδι με τον Αιολικό, η Κοζάνη  και με τους  νεαρούς Δημήτρη Ναθαναηλίδη και   Παναγιώτη Κάτανα για πρώτη φορά  στην αρχική σύνθεση  στο μίνι πρωτάθλημα ανόδου στη SL2.

Η Κοζάνη γνώρισε την ήττα  με  σκορ 2-0 με γκολ του Ανθή στο 67' και Δερμιτζάκη στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού.

Αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι και για τις δύο ομάδες  αφού ήδη  Κοζάνη, Αιολικός και Καμπανιακός έχουν φορέσει το κοστούμι της SL2.

Ο Κανούλας στο 21’ δεν κατάφερε να νικήσει τον Πιττατζιή στο τετ α τετ, ενώ στο 28’ η προσπάθεια του Ποτουρίδη πέρασε άουτ.

Ο Αιολικός άνοιξε το σκορ στο 67' με πλασέ του  νεαρού Μιχάλη Ανθή ύστερα από ασίστ του Ανδρέα Δερμιτζάκη

Το τελικό 2-0 γράφτηκε στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού με γκολ του Ανδρέα Δερμιτζάκη.

Pasillo από τους ποδοσφαιριστές της Κοζάνης στον πρωταθλητή του 4ου Ομίλου Αιολικό, σε μια πολύ όμορφη στιγμή πριν την έναρξη

Αιολικός (Παπασπύρου): Πιταττζίης, Ganchier, Νάστος, Μωραΐτης (56' Δερμιτζάκης), Ποτουρίδης, Αντωνίου (56' Άνθης), Stavanovic, Κανελλόπουλος, Πλατέλας, Μακρής, Ντινιωτάκης.

αναπληρωματικοί: Τεγρέλλης, Νικολάου, , Πετσίτης, Μαργιόλας, Ρέτσος, Μούκα, Αννιτσάκης.

ΦΣ Κοζάνη (Μπαδήμας): Ναθαναηλίδης, Τσώτσος, Μαραγκός , Πάτας (46' Βοριαζίδης), Παπανικόπουλος, Μπακάλης, Παπαδόπουλος (65' Λάμπογλου), Μπίντσης, Κάτανας, Αποστολίδης, Κανούλας.

αναπληρωματικοί: Μπίκος, Πάνος,  Νιάσσε, Παπαργυρίου, Γιαλαμίδης, Αντάμης, Καραγιάννης.

Προβάδισμα ανόδου μετά τη σπουδαία νίκη  με 1-0 επί του Γιούχτα απέκτησε ο Τηλυκράτης. Όλα θα κριθούν την τελευταία αγωνιστική.

9η αγωνιστική
Τηλυκράτης - Γιούχτας 0-0 ημ 0-0, 1-0 τελ
89' Κατσής
Αιολικός - Κοζάνη  0-0 ημ 0-0 , 1-0, 2-0 τελ
67' Άνθης,92' Δερμιτζάκης
ρεπό: Καμπανιακός