Φιλικό: ΑΕ Περδίκκα - Μακεδονικός Κοζάνης 2-1 | φωτο - βίντεο

Δυνατό φιλικό τεστ διεξήχθη στον Περδίκκα μεταξύ της τοπικής ομάδας και του Μακεδονικού Κοζάνης.
Οι δύο προπονητές Γιώργος Θεοδωρίδης του Περδίκκα και Μάκης Μαλούτας  του Μακεδονικού Κοζάνης χρησιμοποίησαν όλους τους ποδοσφαιριστές που είχαν στη διάθεσή τους βγάζοντας χρήσιμα συμπεράσματα.

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο.
 Στο πρώτο μέρος πιο επικίνδυνος ο Μακεδονικός ενώ στο δεύτερο ημίχρονο τα ηνία του αγώνα τα πήρε ο Περδίκκας.

Ο Μακεδονικός προηγήθηκε 0-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σακαλή (ανατροπή Τζέλου)  με τον Περδίκκα να γυρίζει στο τελευταίο 20λεπτο το παιχνίδι  με δύο γκολ του Συμεωνίδη που εκμεταλλεύτηκε λάθη αμυντικά  και έγραψε το τελικό 2-1.

ΑΕ Περδίκκα (Θεοδωρίδης): Μίτκας, Σαββάκης, Θεοδωρίδης,  Λιάμης, Τζουβάρας, Μπεσπάρας, Χιμολάρι, Τσεμπερλίδης  Παναγιωτίδης, Βλαδίκας, Συμεωνίδης.

Έπαιξαν και οι Μαριάν, Γκρίζης, Καζανάς,  Κάρλος, Κάμπερ.

Μακεδονικός Κοζάνης
(Μαλούτας): Μεντεσίδης , Μαντζιώκας, Πιλικίδης, Αργυρόπουλος, Πολυχρονιάδης, Μαλούτας, Μετικάνος, Δάλλης, Τζέλος, Σακαλής, Ματούλα.ς

Έπαιξαν και οι Βαρυτιμίδης,  Κουνάβας,   Βαλταδώρος,  Μόσχος, Τσίτσαρης,   Δεμερτζίδης.