Α’ Εθνική Γυναικών: Πρώτη εντός έδρας νίκη για τις Σειρήνες! Ήττα για την Καστοριά - Τα αποτελέσματα της 7ης αγωνιστικής

Πρώτη εντός έδρας νίκη για τις Σειρήνες!

Στο πρώτο ημίχρονο τα κορίτσια μας άργησαν να βρούνε ρυθμό, με τις φιλοξενούμενες να πατάνε καλύτερα στο χορτάρι!

Οι Σειρήνες  ανέβασαν  σταδιακά την απόδοσή τους  και με δύο πανέμορφα γκολ της Situma προηγήθηκαν  στο ημίχρονο με 2-0.

Το πρώτο ημίχρονο είχε και δύο αμφισβητούμενες φάσεις, ένα ακυρωθέν γκολ για τις φιλοξενούμενες και ένα πέναλτι που δεν δόθηκε στην ομάδα μας ύστερα από χέρι αμυντικού!

Το δεύτερο ημίχρονο απέκτησε άγρια ομορφιά με τις δύο ομάδες να ψάχνουν το γκολ χωρίς όμως αποτέλεσμα και το 2-0 να παραμένει ως το τέλος!

Σειρήνες Γρεβενών (Καλύβας): Μπουρτούνη(Τ), Ισπογλίδου, Μουρατίδου, Αγελίδου, Φραγκοπούλου, Κελεμένι, Dorcas, Κωσταρέλα, Situma, Βλάχου, Τάσιου

Αλλαγές: Αμαραντίδου, Δάδιου, Μπόζιαρη

Ολυμπιάδα Υμηττού

Διαιτητής: Γκαλαΐτσης, Βοηθοί: Μητρόπουλος, Ζουρνατζίδης (Ημαθίας)

Για την 7η αγωνιστική της Α’ Εθνικής Γυναικών, ο ΠΑΟΚ νίκησε με 1-0 την ΑΕΚ στο «ντέρμπι δικεφάλων», ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 3-0 του Βόλου, ο Αστέρας Τρίπολης 5-2 τις Νέες Ατρομήτου, ο ΑΟ ΡΕΑ πέρασε νικηφόρα με 1-2 από την Καστοριά, οι Σειρήνες Γρεβενών νίκησαν με 2-0 την Ολυμπιάδα Υμηττού, ενώ Ελπίδες Καρδίτσας και ΑΕΛ αναδείχθηκαν ισόπαλες 2-2. Ο αγώνας ΟΦΗ-Τρίκαλα αναβλήθηκε λόγω της κακοκαιρίας.

14. Ελπίδες Καρδίτσας 1 (3-27) (7)

Την Τετάρτη 22/11, διεξήχθη ο αγώνας της 1ης αγωνιστικής ΘΕΟΝΗ Τρίκαλα 2011 – Ελπίδες Καρδίτσας 7-0.