H "επίμαχη φάση της αγωνιστικής" στη Γ' εθνική - 2ος όμιλος : Εθνικός Ν.Κεραμιδίου-Αστέρας Πετριτή 2-0

Του δημοσιογράφου Νίκου Κολίτση (Metrosport.gr)

O διαιτητής υποδεικνύει πέναλτι υπέρ του Εθνικού Νέου Κεραμιδίου, με το σκορ στο 0-0, σε μία φάση στα μισά του πρώτου ημιχρόνου, με πρωταγωνιστή τον Χρήστο Παπαδόπουλο και οι φιλοξενούμενοι αμφισβητούν την ορθότητα της απόφασης και διαμαρτύρονται έντονα αμέσως μετά αλλά και στη διάρκεια του αγώνα και μετά το τέλος του.

Ο Σεχολάρι, με καταπληκτική εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, άνοιξε το σκορ για την ομάδα του, που κέρδισε τελικά με 2-0, με δεύτερο γκολ στις καθυστερήσεις από τον Ζουκάν, που είχε περάσει ως αλλαγή και ασίστ του Σεχολάρι.