Β' ΕΠΣ Κοζάνης: Παραμένει στην κορυφή η Δόξα - Δόξα Βερμίου Πύργων -Ακρίτες Κοζάνης 3-1

Σε ένα παιχνίδι ακόμα η Δόξα Βερμίου Πύργων πιο δύσκολα από ότι δείχνει το σκορ κατάφερε να κερδίσει τους Ακρίτες Κοζάνης και να παραμείνει στην κορυφή της βαθμολογίας.

Οι Πύργοι σε ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο κατάφεραν να προηγηθούν στο 25 'λεπτό με τον Βαλαβάνη Αντώνη και με τον Χάρη Σιδηρόπουλο με πέναλτι στο 41'λεπτό να πάνε στο ημίχρονο με σκορ 2-0.

Οι Ακρίτες Κοζάνης έβγαλαν αντίδραση και στο 65'λεπτό θα μειώσουν σε 2-1.Η καλοδουλεμένη ομάδα των Ακριτών πίεσε για την ισοφάριση αλλά ο Γκιούρος Πέτρος με γκολ στο 73'λεπτό θα δώσει ανάσα στην ομάδα των Πύργων κάνοντας το 3-1.

Από το σημείο αυτό και μετά ο προπονητής των Πύργων Τάσος Αραμαδανίδης κάνοντας διαχείριση χρόνου και κινήσεων με παίκτες που ανταποκρίθηκαν όπως έπρεπε πήρε το τρίποντο.

Να σημειωθεί ότι την ομάδα των Ακριτών Κοζάνης αδικεί η θέση τους στην βαθμολογία μιας και παρουσίασαν ένα πολύ καλό αγωνιστικό σύνολο.Η ομάδα των Πύργων για ακόμη μία αγωνιστική έπαιξε με ελλείψεις λόγω τραυματισμών.

Η Διοίκηση της Δόξας θα ήθελε να ευχαριστήσει  τον φίλαθλο κόσμο της που την στήριξε  όπως κάνει σε κάθε αγωνα.