Γ' Εθνική: Πιερικός-Θύελλα Κατσικά 1-1 | βίντεο τα γκολ του αγώνα!

Oι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Ματζαλάκου στο πρώτο ημίχρονο και οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Σκανδάλη, με το 1-1 να είναι και το τελικό σκορ.

Του δημοσιογράφου Νίκου Κολίτση (ΜetroSport.gr)

το φιλμ του αγώνα

2' σέντρα του Τουρμουσογλου ο Κωνσταντινίδης απομακρύνει σε κόρνερ στο δεύτερο δοκάρι.

3' γύρισμα του Μπαλογιαννη, ο Θέμελης μπλόκαρε πριν ο Σαραντιδης γίνει απειλητικός.

ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛ

17' εξαιρετικός συνδυασμός Σαραντιδη με Μίγγο, που έστρωσε την μπάλα μέσα στην περιοχή στον Ματζαλακου, που με πλασέ άνοιξε το σκορ για τον Πιερικο (1-0)!

22' κίτρινη κάρτα στον Εμβραΐμογλου.

26' ατομική ενέργεια του Καλαϊτζη και σουτ εκτός περιοχής, μπλόκαρε ο Θέμελης.

39'  απειλητική στιγμή για τους φιλοξενουμενους, ο Πάππας από πλεονεκτική  θέση  μέσα στην περιοχή σούταρε ψηλά άουτ.

Γκοοολλλ

41' αντεπίθεση για την Θύελλα Κατσίκα, κάθετη πάσα για τον Σκανδάλη που βρέθηκε τετ α τετ με τον Μπαλαφα και με πλασε ισοφάρισε (1-1).

42' μεγάλη ευκαιρία για τον Πιερικο να προηγηθεί και πάλι, το σουτ του Μίγγου μέσα από την περιοχή σταμάτησε στο δεξί δοκάρι!

45+1' σέντρα του Μπαλογιαννη, η μπάλα φτανει στον Φράγκο όμως το πλασέ του από το ύψος του πέναλτι καταλήγει ψηλά άουτ.

Λήξη πρώτου ημιχρονου

ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑ 1-1

Αλλαγή για τον Πιερικο, ο Κατσαβακης στη θέση του Μπλετσα.

Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου

49' διπλή μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τους φιλοξενουμενους, όταν από λάθος απομάκρυνση των αμυντικών ο Τουρμουσογλου έπιασε πλασέ, ο Μπαλάφας έδιωξε σωτηρία και έκανε το ίδιο σε νέα προσπάθεια του παίκτη της Θύελλας!

51' κίτρινη κάρτα στον Πετρίδη.

57' ο Σαραντιδης με έξυπνο μακρινό πλασέ προσπάθησε να νικήσει τον Θεμαλη, που κατάφερε να αποκρούσει σε κόρνερ.

63' αλλαγές για τον Πιερικο, ο Ιβάν και ο Παπαϊωάννου στη θέση του Μίγγου και του Φράγκου.

66' αλλαγή για τη Θύελλα, ο Ρίζος στη θέση του Τουρμουσογλου.

67' μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Πιερικο, ο Σαραντιδης βρέθηκε με την μπάλα στο ύψος του πέναλτι, όμως δεν πρόλαβε να πλασάρει τον Θέμελη στην έξοδο του, που μπλόκαρε την μπάλα.

71' κίτρινη κάρτα στον Σκανδάλη.

72' αλλαγές για τη Θύελλα, ο Ντοντης και ο Μπλετσας στη θέση των Γουλα και Πάππα.

77' σέντρα του Κωνσταντίνιδη, κεφάλια του Μπαλογιαννη, η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

78' αλλαγες για τη Θυελλα, στη θέση των Μελιγγιωτη και Κωσταμένα, οι Φιλιος και Καμπούρης.

80' αλλαγές για τον Πιερικο, ο Μπαλτάς και ο Δεληγιάννης στη θέση των Καλαϊτζη και Μπαλογιαννη.

82' παράλληλο γύρισμα του Κωνσταντίνιδη ο Θέμελης μπλόκαρε προ του Σαραντιδη.

85' κίτρινη στον Κωνσταντινίδη.

89' κίτρινη στον Παπαϊωάννου.

Τελικό αποτέλεσμα

Οι συνθεσεις των δύο ομαδων

ΠΙΕΡΙΚΟΣ: Μπαλάφας, Γιαλαμιδης, Καρατασιος, Κωνσταντινίδης Δ., Καλαϊτζης, Μπλετσας, Μίγγος, Μπαλογιαννης, Φράγκος, Ματζαλακου, Σαραντιδης

ΘΥΕΛΛΑ ΚΑΤΣΙΚΑ: Θέμελης, Πετρίδης, Μελιγγιωτης, Εμβραΐμογλου, Ποτσης Σκανδάλης, Πάππας, Γουλης, Κωσταμένας, Πολυχρόνης, Τουρμουσογλου

Διαιτητής της αναμέτρησης ο Τικιζογλου, με βοηθους τους Χατζηβασιλειου και Τσακιροπουλο (Μακεδονίας)