Β' ΕΠΣ Κοζάνης: Καλπάζει στην κορυφή της βαθμολογίας η Δόξα Βερμιου Πύργων - αρνείται να χάσει, παραμένει αήττητη- Αναγέννηση Λιβαδερού - Δόξα Βερμίου Πύργων 1-3 | φωτο

Άλλη μία νίκη στο εξ"αναβολής (9η αγωνιστική) παιχνίδι πέτυχε η ομάδα του Τάσου Αραμαδανίδη.
Με γκολ του Νίκου Γ. και του Σιδηρόπουλου Χ. προηγήθηκε 0-2 στο πρώτο ημίχρονο με την Αναγέννηση Λιβαδερού να μειώνει σε 1-2 λίγο πριν την λήξη του.

Ημίχρονο 1-2.

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου ο Βαλαβάνης θα κάνει το 1-3 και κάπου εκεί το παιχνίδι "κλείδωσε" περιμένοντας τον Διαιτητή να σφυρίξει την λήξη. Η νίκη της Δόξας αφιερώθηκε στον πρόεδρο της ομάδας Ιωάννη Βαγγόπουλο που είχε και την ονομαστική του εορτή.

Να σημειωθεί ότι την ομάδα ακολούθησαν λίγοι ηρωϊκοί φίλαθλοι δηλώνοντας παρών σε άλλη μια νίκη της Δόξας που παραμένει αήττητη.