Με σπασμένα φρένα η Δόξα Βερμίου Πύργων συνεχίζει πρώτη και αήττητη αφού "άλωσε" και το Πλατανόρευμα με 0-4 | φωτο

Σε έναν αγώνα που άργησε 10 λεπτά να ξεκινήσει λόγω καθυστέρησης προσέλευσης των Διαιτητών η Δόξα Βερμίου Πύργων επιβλήθηκε με σκορ 0-4 του Ερμή καλπάζοντας στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα.
Το 0-1 έγινε με πέναλτι στο 15' λεπτό από τον Τσάκο
Το 0-2 έκανε ο Παναγιώτης Χαριτίδης στο 30'λεπτο και το
0-3 ο Χάρης Σιδηρόπουλος με πέναλτι στο 37' λεπτό.
Ημίχρονο 0-3
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα των Πύργων αφού ουσιαστικά κλείδωσε την νίκη έκανε συντήρηση δυνάμεων και έδωσε την ευκαιρία σε περισσότερους παίχτες να πάρουν συμμετοχή στον αγώνα.
Στο 77'λεπτο η Δόξα διεύρυνε το σκορ σε 0-4 με πέναλτι που έκανε γκολ και πάλι ο Χάρης Σιδηρόπουλος.
Το τελικό σφύριγμα του Διαιτητή θα βρει την ομάδα των Πύργων να φεύγει από το Πλατανόρευμα με τους 3 βαθμούς της νίκης και να παραμένει στην κορυφή αήττητη με την καλύτερη επίθεση στην κατηγορία.
Στο παιχνίδι αυτό η ομάδα της Δόξας κατέβηκε δίχως την παρουσία του προπονητή της καθώς μετά από συζήτηση με την Διοίκηση πάρθηκε αυτή η απόφαση.