ΓΑΣ Σβορώνου-Πιερικός 2-1 παράταση (1-1) "Viral της χρονιάς" Νο3/Kύπελλο Πιερίας 31-12-24 | βίντεο

Του δημοσιογράφου Νίκου Κολίτση (ΚateriniSport.gr)

"Είστε μεγαλωμένα με μερέντα, η ζωή θέλει και λίγο ξινοτύρι... (spoiler) " Οριακά δεν προλαβαίνει το... Φεστιβάλ ταινιών Μικρού Μήκους στη Δράμα! 28 δραματικά λεπτά (κανονική διάρκεια & παράταση) (σ.σ. "17 πίεση έχω...") full ποδοσφαιρικής, διαιτητικής και οπαδικής κορύφωσης, για να είστε στο beef game μέχρι τον τελικό τουλάχιστον! ("¨Ηρθαν κατάσκοποι από τα Τρίκαλα...") Υ.γ. Τον Σωτήρη Τσαφούλια να φέρναμε να το σκηνοθετήσει, αποκλείεται να μπορούσε να το αποδώσει καλύτερα από την ίδια την πραγματικότητα...

Αγωνιστικά, ο Σβορώνος προηγήθηκε με γκολ του Δεμηρτζόγλου στο πρώτο ημίχρονο και ο Πιερικός ισοφάρισε με τον Κούλαλη στο δεύτερο ημίχρονο, με το παιχνίδι να οδηγείται στην παράταση, μετά το 1-1 και του πρώτου αγώνα. Ο Νίκος Κυπαρίσσης πέτυχε το χρυσό γκολ πρόκρισης (2-1), στις καθυστερήσεις του δευτέρου ημιχρόνου της παράτασης κι έστειλε την ομάδα του Δημήτρη Παυλίδη στα ημιτελικά του Κυπέλλου της ΕΠΣ Πιερίας!