Γ’ Εθνική: Άλωσε την Ηγουμενίτσα ο Εορδαϊκός.. Δεν άντεξε στο Αρτάκη η Καστοριά - Τα αποτελέσματα της 26ης αγωνιστικής

Δε σταμάτησε ούτε στην Ηγουμενίτσα το τρένο του Εορδαϊκού.Μεγάλης βαθμολογικής σημασίας νίκη πήραν οι Πτολεμαϊδιώτες μέσα στην Ηγουμενίτσα κόντρα στον Θεσπρωτό με σκορ 0-1 και τον προσπέρασαν στη βαθμολογία.

Οι ποδοσφαιριστές του Νίκου Κατακαλίδη μοιάζουν ασταμάτητοι. Έχοντας   πολύ καλή ψυχολογία  και αυτοπεποίθηση ο Εορδαϊκός  πέρασε από μια ομάδα που έχει τους ίδιους στόχους μ'  αυτόν.

Είναι από αυτές τις νίκες που άνετα μπορούν να χαρακτηριστούν ως εξάποντες .Η  πολυ καλή εικόνα του Εορδαϊκού μόνο τυχαία δεν έχει έρθει.

Με υπομονή,  αθόρυβα και με  πολύ δουλειά ο Νίκος Κατακαλίδης παρουσιάζει ένα σύνολο με ομοιογένεια που ξέρει τι ζητάει  μέσα στο γήπεδο και πώς να το πάρει.

Το χρυσό γκολ σημείωσε ο Νίκολλι στο 32'.

Μόνο ένα ημίχρονο άντεξε η Καστοριά μέσα στο Αρτάκη. Οι γηπεδούχοι στο δεύτερο ημίχρονο σημείωσαν τρία γκολ με τους Ιορδανίδη, Παυλίδη και Μεταξά, βάζοντας  δύσκολα από δω και πέρα στην Καστοριά όσον αφορά την παραμονή της στη Γ'  εθνική κατηγορία.