Α' ΕΠΣ Κοζάνης: ΠΑΟ Κοίλων - Μακεδονικός Κοζάνης 3-1

Νίκη με 3-1 και μάλιστα  με  ανατροπή στο δεύτερο μέρος  πέτυχε ο ΠΑΟ Κοίλων κόντρα στον Μακεδονικό Κοζάνης .

Αντέδρασε ο ΠΑΟ Κοίλων στο δεύτερο ημίχρονο και ανέτρεψε το εις βάρος του σκορ (0-1) του πρώτου ημιχρόνου  φτάνοντας στη νίκη με σκορ 3-1.

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο.

Στο πρώτο μέρος ο Μακεδονικός  πατούσε καλύτερα και  προηγήθηκε στο σκορ 0-1 με τον Σακαλή

Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟ Κοίλων ανέβασε ρυθμούς  ισοφάρισε με το καλημέρα σε 1-1  με τον Αθανασιάδη και πέτυχε αλλά δυο γκολ με τον Ποσινακίδη και τον Φαρμάκη κρατώντας το αήττητο.

Οι δύο ομάδες είχαν κι από ένα δοκάρι ο ΠΑΟ Κοίλων με τον Αθανασιάδη στο πρώτο ημίχρονο και ο Μακεδονικός Κοζάνης με τον Κεΐσογλου στο δεύτερο μέρος .

Ο ΠΑΟ Κοίλων μπαίνει στα πλέι οφ που θα ξεκινήσουν  αμέσως με  πέντε βαθμούς διαφοράς από τον δεύτερο Μέγα Αλέξανδρο Άρδασσας.

το φιλμ του αγώνα
Στο 2' σουτ Αθανασιάδη άουτ

Στο 9' φάουλ Μαντού, διώχνει νει σε κόρνερ ο Μεντεσίδης.

Στο 10' αντεπίθεση Μακεδονικού, σέντρα Τζέλου , σε κενή εστία ο Δάλης άουτ

Στο 12' φάουλ Κεΐσογλου διώχνει σε κόρνερ ο Γρηγοριάδης.

Στο 16' Κεΐσογλου κάθετη στο Σακαλή που θα προλάβει την έξοδο του Γρηγοριάδη και θα γράψει το 0-1.

Στο 24' μονοκόμματο σουτ Δάλη λίγο έξω.

Στο 45' μόνος ο Αθανασιάδης μέσα στην περιοχή ,δυνατό σουτ στο οριζόντιο δοκάρι

Στο 46' βαθιά μπαλιά Ζιώγα ο Αθανασιάδης προλαβαίνει τον Μεντεσίδη και κάνει το 1-1.

Στο 55' σουτ Ποσινακίδη διώχνει νει ο Μεντεσίδης.

Στο 60' με διαγώνιο σουτ ο Ποσινάκιδης θα. Γυρίσει το παιχνίδι σε 2-1

Στο 67' ο Φαρμάκη με ωραίο σουτ θα γράψει το 3-1.