Α' ΕΠΣ Κοζάνης: ΑΣ Βελβεντό - Μακεδονικός Κοζάνης 2-1 | φωτο

Σπουδαία νίκη  2-1 με γκολ στις καθυστερήσεις , πέτυχε το ψυχωμένο Βελβεντό με αντίπαλο τον Μακεδονικό  Κοζάνης.
Το παιχνίδι είχε ένταση,  δυνατές μονομαχίες με εναλλαγές συναισθημάτων.
Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι  και πιο ψυχωμένοι  απέναντι σ έναν Μακεδονικό που στην κυριολεξία ψαχνόταν.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο ημίχρονο 1-0 με τον Βίτσιο κι έχασαν ευκαιρίες να πετύχουν  κι άλλο γκολ.

Στο δεύτερο μέρος οι ρόλοι άλλαξαν. Ο Μακεδονικός ανέβασε την απόδοση του ισοφάρισε  σε 1-1 νωρίς με τον Ματούλα  και δημιουργούσε ευκαιρίες για ένα δεύτερο γκολ, με το Βελβεντο να δείχνει ικανοποιημένο  με τον βαθμό της ισοπαλίας.

Στις καθυστερήσεις όμως ο Δούμας από κοντά σε μια αντεπίθεση του Βελβεντού  έστειλε τη  μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 2-1 μέσα σε τρελά  πανηγύρια.

το φιλμ του αγώνα
Στο 5' σουτ Κεΐσογλου άουτ.
Στο 10' σουτ Βίτσιου μέσα από την περιοχή, η μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.
Στην αντεπίθεση το Βελβεντό με τον Καρούζο σουτ διώχνει ο Βαρυτιμίδης.
Στο 31' φάουλ Σακαλή λίγο έξω.
Στο 34' σουτ Γιούτα. διώχνει ο Βαρυτιμίδης σε κόρνερ.
Στο 46' κεφαλιά Ματούλα σε κόρνερ διώχνει ο Τσέλιος.
Στο 47' πλασέ Ευγγελόπουλου από κοντά σωτήρια επέμβαση του Μόσχου
Στο 53' σπάει τη μπάλα ο Δάλλης και με δυνατό γυριστό σουτ ο Ματούλας στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα.
Στο 67' Ματούλας , στο Σακαλή ,συρτό σουτ λίγο έξω.
Στο 74' Ματούλας,  στον Τζέλο πλασάρει, επάνω από τη γραμμή διώχνει ο Πασχαλίδης.