Α' ΕΠΣΚ - play off: Μεγάλο διπλό πήρε ο Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας με σκορ 1-2 μέσα στη Σιάτιστα με τον τοπικό Μακεδονικό

Μεγάλο διπλό πήρε ο Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας με σκορ 1-2  μέσα στη Σιάτιστα με τον τοπικό Μακεδονικό.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο τέλος του ημιχρόνου με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ρωσσίδη .Ένα πέναλτι που αμφισβητήθηκε έντονα από τους γηπεδούχους.
Στα μέσα του Β μέρους οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματα τους με γκολ του Βασίλα.

Ο Ηλίας πέντε λεπτά αργότερα ξανά έβαλε την ομάδα του στο παιχνίδι μειώνοντας σε 1-2. Το σκορ δεν άλλαξε έως το τέλος με την Άρδασσα να πανηγυρίζει ένα μεγάλο διπλό μέσα σε μια δύσκολη έδρα κι απέναντι σε μια δυνατή  ομάδα Από την άλλη ο Μακεδονικός Σιάτιστας εξέφρασε πολλά παράπονα για την διαιτησία .

Μακεδονικός Σιάτιστας (Σιαπανίδης - Ιωαννίδης):  Ζηνόβιος, Σίμος Χ., Ντεμάι, Μπατσής Χ., Μπούρτζος Μ., Τσιούκρας, Μπατσής Β.,Σίμος Β.,Παπουτζίδης Καλογιαννίδης,  Αγκάστρα.
Αναπληρωματικοί: Καλόγηρος, Κοντός, Ηλίας, Καραγεώργος,Κοτζαντίσογλου,Τσάμης

Μέγας Αλέξανδρος Άρδασσας (Καλπακίδης Τ.):  Χρυσοστομίδης, Σιδηρόπουλος, Ρωσσίδης Μ, Μωυσιαδης Θ, Ρωσσίδης Α, Ρουσσάκης Α.,Ρουσσάκης Ε, Σερσέμης, Βασίλας , Τοπάλης, Μαυροματίδης.

Αναπληρωματικοί : Ποιμενίδης, Λεμονής, Βλάχου,Σαραντινέλης, Ελευθεριάδης, Τσελεγγίδης, Ξανθόπουλος, Μεντεσίδης,Τσελαλίδης.

Διαιτητής: Τζουβάρας
Βοηθοί : Δρουδάκης, Κωτούλας