Βράζει η Πτολεμαΐδα για την διαιτησία!

Σ ένα επεισοδιακό παιχνίδι μ' ένα απίστευτο φινάλε ο Εορδαϊκός γνώρισε την ήττα με σκορ 1-2. Ο Εορδαϊκός προηγήθηκε στο σκορ με τον 16χρονο Παπαδόπουλο στο 88'.
 Στο επόμενο αμέσως λεπτό ο Αστέρας κέρδισε πέναλτι μέσα σε έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων.
Το παιχνίδι διακόπηκε για 15 λεπτά περίπου με τον διαιτητή να αποχωρεί στα αποδυτήρια.
 Με την επανέναρξη του παιχνιδιού ο Στεργίου ευστόχησε στο πέναλτι και ισοφάρισε σε 1-1.
 Ο Εορδαϊκός βγήκε μπροστά για να πετύχει δεύτερο γκολ αλλά σε μια αντεπίθεση του Αστέρα,  ο Στεργίου πέτυχε και δεύτερο γκολ για να δώσει τη νίκη στον Αστέρα με 1-2 Βράζει η Πτολεμαΐδα για τη διαιτησία.

Να τονίσουμε ότι στο 46' ακυρώθηκε γκολ του Εορδαϊκού που πέτυχε ο Νίκολι.

η ανακοίνωση του Εορδαϊκού για το παιχνίδι

Ήττα για την ομάδα μας με πέναλτι φάντασμα στο 87’ που προκάλεσε τις έντονες αντιδράσεις του κόσμου και των παικτών.

Δυστυχώς ο Εορδαϊκός δεν ήταν ποτε μέσα στα «παιχνιδάκια» ομάδων και έπαιξε τίμια όλα τα παιχνίδια.

Τα δάκρυα λύπης και στεναχώριας θα γίνουν ποτάμι και θα πνίξουν το άδικο και την συνείδηση κάποιων.

Να είστε περήφανοι για τον Εορδαϊκό και για τα παιδιά μας.

Να στηρίξετε όπως σήμερα κατά χιλιάδες την ομάδα.