Α ΕΠΣ Κοζάνης playoff: Μ. Αλ. Άρδασσας - Μακεδονικός Κοζάνης 3-2 | φωτο

Της ανατροπής έγινε στην αναμέτρηση του Μέγα Αλέξανδρου Άρδασσας με τον Μακεδονικό Κοζάνης ,τελικό σκορ 3-2.
Σ' ένα παιχνίδι ήσυχο καθ'  όλη τη διάρκεια του από τους 22 ποδοσφαιριστές    κι αδιάφορο βαθμολογικά για  τις δύο ομάδες που προσπάθησαν να παίξουν καλό ποδόσφαιρο,  έκλεψε την παράσταση  η διαιτησία με τις αποφάσεις της.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν νωρίς στο σκορ με τον Μωυσιάδη  με τον Μακεδονικό που κατέβηκε με πολλούς νεαρούς ποδοσφαιριστές από την Κ16  να απαντάει και με γκολ του Ματούλα και τον  Φεϊζίδη να παίρνει το προβάδισμα 1-2 σκορ ημιχρόνου.

Στα τελευταία λεπτά  του αγώνα η Άρδασσα έκανε την ανατροπή παίρνοντας τελικά τη νίκη με σκορ 3-2 με δύο γκολ του Τζελαζίδη.

Ο Μακεδονικός εξέφρασε πολλά παράπονα για τη διαιτησία με αποκορύφωμα δύο πέναλτι που όπως υποστηρίζει δε του δόθηκαν αλλά και αρκετές ανάποδες αποφάσεις του κ. Ζαφείρη και του κ. Τζιαμπάζη.

το φιλμ του αγώνα
Στο 2' κόρνερ Βλάχου, χάνει τη μπάλα ο Μεντεσίδης κι από κοντά ο Μωυσιάδης θα κάνει το 1-0.

Στο 8' φάουλ Ρουσσάκη διώχνει ο Μεντεσίδης.

Στο 12' σουτ Δάλλη, μπλοκάρει ο Σαραντηνέλλης.

Στο 13'  σουτ Βλάχου, αποκρούει ο Μεντεσίδης , η μπάλα στο δοκάρι και κόρνερ.

Στο 38' ο Παπαδόπουλος στον Ματούλα που με ωραίο πλασέ θα ισοφαρίσει σε 1-1.

Στο 44' ο Μαλούτας κλέβει δίνει στον Φειζίδη, που με δυνατό σουτ στέλνει τη μπάλα στο παραθυράκι για το 1-2.

Στο 51' ο Μαλούτας θα κλέψει θα προσπαθήσει να κρεμάσει τον Σαραντηνέλη , η μπάλα λίγο έξω.

Στο 60' ο Ρουσάκης Στ από πλάγια σουτ άουτ.

Στο 73' Σταμόπουλος στον Κοβαλλέγγο, σουτ άουτ.