Α' ΕΠΣ Κοζάνης: ΦΣ Εορδαϊκός- Δαναοί 0-0

Φρέναραν τον Εορδαϊκό οι Δαναοί 0-0

Φρέναραν τον Εορδαϊκό οι Δαναοί και απέσπασαν παλληκαρίσια ισοπαλία 0-0 μέσα στην Πτολεμαΐδα

Οι γηπεδούχοι είχαν την κυκλοφορία της μπάλας και τον έλεγχο σε όλη σχεδόν την αναμέτρηση αλλά λίγο το καθαρό μυαλό στην τελική προσπάθεια λίγο η ατυχία και η αστοχία δεν άφησαν να φύγει ο Εορδαϊκός με τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Από την άλλη οι Δαναοι έδωσαν μεγάλη βαρύτητα στα αμυντικά τους καθήκοντα ήταν πειθαρχημένοι και συκεντρωμενοι και στα 90 λεπτά συν τις καθυστερήσεις παίρνοντας έναν σημαντικό βαθμό.

"Ο Χορός των χαμένων ευκαιριών" για τον Εορδαϊκό με τους Τσεμπερλίδη ( Δοκάρι) , Χαραλαμπίδη, Καλατσανά, Παπαδόπουλο Τσαγκαλίδη , Λαβαντσιώτη .

Οι Δαναοί είχαν κι αυτή μεγάλη ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ με τον Σάκη Τσικόπουλο.Ο επιθετικός των Δαναών αποβλήθηκε στο 70' με δεύτερη κίτρινη κάρτα.