Γ' Εθνική: Λύτρωση στα χασομέρια για την Κοζάνη Τσίμπησε τον βαθμό στην Κρύα Βρύση ο Φιλώτας - Αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής - 1ου ομίλου

Έστω και στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, η Κοζάνη κατάφερε να λυγίσει την αντίσταση του Ηρακλή Αμπελοκήπων και να πάρει την νίκη με 1-0,παραμένοντας έτσι ζωντανή  στη μάχη της σωτηρίας.

Οι γηπεδούχοι ήταν καταφανώς ανώτεροι σε όλο το ματς.
Από τα πρώτα λεπτά η Κοζάνη  πίεζε  χάνοντας ευκαιρίες, με τους Πετράκο, Πασχάλη, Αλιατίδη,  Δημήτρη Παπαδόπουλο, Τζιάλα, Τσαγκαλίδη  με  κορυφαία αυτή στο 91΄το δοκάρι του Ηλία.
 Στο 93΄ήρθε η δικαίωση της πίεσης και η λύτρωση με γκολ του Δημήτρη Παπαδόπουλου μέσα σε αποθέωση.
Λευκή ισοπαλία στην Κρύα Βρύση για τον Φιλώτα που πρόσθεσε άλλον έναν βαθμό στο ενεργητικό του στην προσπάθεια που κάνει για την σωτηρία .Οι παίκτες του Βασίλη Παπαδόπουλου είχαν καλή απόδοση και αν ήταν πιο προσεκτικοί και εύστοχοι  στις ευκαιρίες που δημιούργησαν   ιδίως στο Α΄ μέρος  θα μπορούσαν να πετύχουν κάποιο γκολ που θα τους έδινε ακόμα και η νίκη .